Jak rozumět posilovnám?

A je to tady. Koupili jste si permanentku do posilovny. Už jen za to zasloužíte samozřejmě pochvalu, ale ještě není všem dnům konec. Další zkouškou vašeho odhodlání bude samotný vstup do místnosti s posilovacími stroji. Rozhlédnete se kolem sebe a připadáte si jako v přetechnizovaném sci-fi. Všemožné, stroje, přístroje a nástroje, které jsou určeny pro posilování, mnohdy působí dost děsivě, když nevíte, jak je použít.

Největší strach mohou vyvolat posilovací věže. Poznáte je tak, že na nich můžete provádět hned několik cviků najednou, nabízí tedy multifunkční využití. Stačí se posadit a střídat typy posilování dle vašich požadavků. Posilovací lavice už mají užší zaměření. Nejčastěji na nich můžete posilovat břišní svaly pomocí leh sedů, nebo vzpírat. I zde však najdeme lavice, na kterých můžete posilovat zároveň břicho, záda a cvičit s činkami. Multifunkční posilovací lavice bývají polohovací, aby usnadnily manipulaci při nastavování. Jednou z mála posilovacích pomůcek, které všichni dobře známe, jsou činky a jejich nástavné kotouče. Pokud se bojíte posilovat na strojích, nestyďte se a držte se klasických činek.

posilovaci-vez-hammer-nevada-rx

Poněkud známější nám jsou také rotopedy a běžecké trenažéry, bez kterých už by posilovna snad ani nebyla posilovnou. Pokud jste příznivci aerobního tréninku, určitě na ně nedáte dopustit a děláte dobře. Dnes už jsou u rotopedů téměř samozřejmostí i měřiče tepu, díky nimž můžete efektivněji řídit a ovlivňovat svůj trénink. K aerobnímu cvičení patří také steppery, kde sice nemáte oporu pro ruce, ale o to přirozeněji si při cvičení připadáte. Jediným rozdílem je fakt, že oproti běžnému pohybu nezatěžujete klouby. Běžecké trenažéry, rotopedy a steppery bývají spíše ženskou záležitostí, muži většinou volí radši veslařské trenažéry, které se zaměřují na posilování všech hlavních svalových skupin.

stepper-laubr-bs-1120da-b

V neposlední řadě je kromě posilování nutné myslet také na správnou výživu. Se zvýšenou námahou těla mizí více potřebných látek, a proto musíme lehce změnit stravovací návyky. Práci nám trochu ulehčí sportovní výživa, která nejen že zajistí správnou rovnováhu, ale mnohdy i trochu napomůže našemu cíli. Mezi nejdůležitější látky patří proteiny, které podporují růst svalové hmoty. Při jejich užívání navíc zamezíte případnému poškození svalu. Dalším pomocníkem jsou sacharidy. Nejásejte, výjimečně zapomeňte na čokoládu. Sacharidy, nebo také gainery, zajišťují okamžitý zdroj energie a urychlují regeneraci svalů. Pokud patříte mezi sportovce, kteří si rádi „dají do těla“, vyzkoušejte creatin. Ten zajišťuje okamžitý nárůst výkonu, což ocení například kulturisté.

peptide-fusion-2100g

Post Author: admin