Jaké šperky by vám neměly ve šperkovnici chybět?

casket-4823769_640Každá žena si přeje být krásná, přitažlivá a neodolatelná. Abyste takto působila i vy, je dobré dbát nejen o svou pleť, make-up, účes a oblečení, ale i o šperky, kterými se zdobíte a vyzdvihujete své přednosti. Nebo vlastně… děláte to za pomocí šperků? Podtrhujete nimi to, co je na vás krásné? Jde to! Stejně jako typem oblečení nebo zvýrazníte určité partie těla, šperky můžete ukázat na to, co je působivé.

Náušnice ladící k typu obličeje

Ženám napříč generacemi slušely a sluší zlaté náušnice. Mohou je nosit malé holčičky, slečny i vyzrálé ženy a starší dámy. Jde o šperk, který by měla mít doma každá z nás. Jen pozor na tvar náušnic. Jestliže máte podlouhlý obličej, volte náušnice kratší nebo tzv. pecičky. Podlouhlé typy by váš obličeje opticky ještě prodloužily.

Máte obličej kulatý? Vy si naopak podlouhlé šperky na uši nasaďte. Váš obličej na pohled protáhnou a bude působit štíhleji.

Ozdobte váš dekolt

Jestliže máte bezchybný dekolt, tedy bez pupínků, jizviček nebo skvrn, určitě si kupte dlouhý zlatý řetízek s krásným přívěškem. Může mít např. podobu velké slzy s barevným kamenem v barvě, kterou máte rády. Pak stačí obléknout si šaty s velkým výstřihem nebo rozepnout halenku, a věřte, že si vás všimnou všichni pánové i dámy kdekoli se mihnete.

I tady platí, že silnější dámy by měly svůj krk a dekolt prodlužovat delšími řetízky. Pokud by si daly řetízek kraťoučký a silný, krk by jim opticky ještě ztučněl. Štíhlé ženy si mohou dovolit obojí. U krátkých krků je lepší volit delší náhrdelníky, tzv. „obojek“ by je ještě zkracoval.

Ukažte svůdné zápěstí

Mnohé z nás hřeší na svá zápěstí. Málo je zdobíme. Přitom zlaté náramky dovedou udělat tolik parády a ukázat, jak štíhlé zápěstí máme. Jestliže obléknete decentní rolákové šaty, může výrazný náramek oživit celkový vzhled. Anebo můžete použít brož, na kterou se dnes velmi zapomíná.

Dobré je pořídit si na šperky hezkou šperkovnici, v níž budou všechny cennosti ukryty před prachem, světlem i nechtěnými pohledy návštěv. Naplňte ji co nejrozmanitějšími typy šperků, ať máte z čeho vybírat a můžete kombinovat, ať už jdete na večírek, do práce, ke kamarádce nebo třeba na svatbu. Dobře vybavenou šperkovnici se vyplatí každé ženě, která se ráda hezky obléká.

 

Post Author: admin