Sen jménem Hilfiger

th

Jistě jste už o něm slyšeli. Člověk, který vyhrál svůj americký sen. „American dream“ se totiž jmenuje Tommy Hilfiger.

Začalo to roku 1975. Zdá se vám to dávno? Ano, dávno to je. Tommy tenkrát vzal svých posledních 150 USD a společně se svými dvěma kamarády správně investoval. Co udělal? Koupil dvoje džíny a trošku je upravil. Divte se nebo ne, ale tyhle kalhoty se staly absolutním prodejním evergreenem. Od té doby započala éra Tommy Hilfiger a oblečení Hilfiger se stalo obrovsky populární.

Ještě v tu dobu měl dlouhé vlasy a hipísácký obchod The People’s Place. Obchod mu však brzo zkrachoval. Bylo mu tehdy 25 let. Nebál se ale situace a vycestoval do Indie, kde pobýval v textilních továrnách. To ovlivnilo jeho tvorbu. Na svých zahraničních cestách se setkal dokonce i s Andym Warholem, jehož díla dosud sbírá.

A Tommy nyní? Miluje preppy styl, který uctívá. Co je „preppy“? Uhlazený styl, límečky, sportovní elegance, vše spojené mondénním stylem amerických vyšších vrstev, sportovním stylem „high society“.

Další nezanedbatelnou a i dost sexy položkou v Tommy Hilfiger must haves je spodní prádlo Tommy Hilfiger. Ve kterém si budete připadat minimálně jako Gigi Hadid!

TH2

Kdy se toto stalo? Tento pán není jen skvělý módní návrhář, ale i marketér. Svou marketingovou kampaň doslova „odpálil“ na Time Square v New Yorku, kde na obřích billboardech spustil své reklamy a viděl ho celý svět. Dostal se tak vedle hvězd jako je Calvin Klein nebo Ralph Lauren.

Člověk, který je self made manem, který se naučil vše sám, měl největší hvězdnou éru v devadesátých letech, kdy sice nefrčelo preppy, ale hip hop. Hilfiger čerpal ze svých kontaktů s přáteli z této scény. Když se Snoop Dogg objevil ve velké show Saturday Nigh Live v XXL outfitu od Hilfigera, začala absolutní mánie.

Tommymu to však nestačilo a nebyl s tím spokojený. Ani jeho business postupně ne. Proto se přeorientoval zpět ke svému preppy stylu, uhlazeným tričkám Tommy Hilfiger a kašmírovým svetrům. A tam ho vidíme dodnes. A takto se nám i dodnes líbí a jemu se tento styl dodnes vyplácí.

Post Author: admin