Trendy v kosmetice a módě pro jaro 2017

Trendy se mění a pro každou sezónu je něco jedinečného, co ovládne nejen módní mola, ale i ulice či diskotékové parkety. Pojďte se spolu s námi podívat, co je IN právě teď!

Co letí v kosmetice?

JerzyGorecki / Pixabay

Stále oblíbené je konturování, kterým můžete modelovat tvář, skrýt její nedostatky a naopak vyzdvihnout její přednosti, a strobing, který se soustředí na rozjasnění pleti.

Barvou sezóny je fialová, a to ve všech odstínech od lila po tmavě fialovou. Nosí se na víčkách, nehtech i rtech.

Další top barvou je čokoládová, co takhle zkusit vínovou rtěnku do čokoládova nebo čokoládově hnědou tvářenku? Pravda, chce to trochu odvahy, ale od toho jsou trendy, aby se vyzkoušelo vše!

Stále oblíbené je takzvané „nahé líčení“, neboli vypadat co nejpřirozeněji, aby nebylo poznat, že jste nalíčená. Základem je dokonalá pleť, čehož docílíte kvalitní podkladovou bází, make – upem podle typu Vaší pleti, špetkou pudru a tvářenkou. Zvýrazněte obočí v přirozeném tónu (ideálnější než tužka na obočí, která může působit příliš tvrdě, jsou stíny na obočí), naneste jednu vrstvu řasenky a rty přetřete balzámem nebo jemně růžovou rtěnkou. Letos se nahé líčení inspirovalo rozkvetlými růžemi, takže můžete oční víčka vystínovat v odstínech růžové a použít růžové zdravíčko. Neměly byste to však přehnat, aby zůstala zachovaná přirozenost.

Nebo můžete zkusit výrazné černé linky, které jsou stálicí v oblasti kosmetiky, a to už od 60. let minulého století. Místo kočičích očí zkuste ty výrazně protažené ve vnitřním i vnějším koutku v takzvaném gotickém stylu.

Žhavou novinkou jsou také pastelové oční stíny nanesené přes celé pohyblivé víčko až k obočí. Nosí se v odstínech žluté, oranžové nebo modré, které můžete i překrývat přes sebe. Ideálním doplňkem je přirozený make – up bez nalíčených rtů, aby se oční stíny staly dominantou obličeje.

Fuchsiová je ideální barvou pro rty, a to jak v lesklém tak matném provedení. Obecně jsou matné rtěnky nejen letošním trendem, nyní se však zaměřuje na co nejtmavší odstíny. Vínové, bordó nebo i hnědé ve stylu 90. let jsou top!

Co si koupit na sebe?

Top jsou kousky v pastelových barvách, které jsou skvěle kombinovatelné s barvami jako je bílá, šedá nebo černá. V materiálech vede konopí nebo hedvábí, proto byste si alespoň jednu halenku a dlouhé šaty z těchto látek měla pořídit.

Waspie je původně spodní prádlo používané jako stahovací pás. Zvýrazní siluetu a navíc vyzdvihne obyčejnou košili nebo nezajímavé šaty. Nosí se totiž na oblečení.

Denim neboli riflovina je stálicí všech sezón. Nosí se ve všech barvách – od bílé po tmavě modrou. Unikátem je denimový overal, který by rozhodě neměl chybět ve Vašem šatníku.

Oversized neboli nadměrné velikosti jsou stále trendy, letos frčí jarní nadměrné kabáty v zemitých barvách nebo košile.

Kombinování elegantního stylu se sportovním také letí, je to vzpomínka na 90. léta a módu office fashion.

Barvou sezóny je potom svěží jarní zelená!

Post Author: Hedy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>