3 nejlepší tipy, jak se připravit na nový den

Každé z nás se občas stane, že se probouzí s pocitem, kdy se nám nechce do každodenního divokého režimu, kde nemáme ani chvíli na sebe. S tím je ale teď konec. Díky těmto radám, které vám pomohou vylepšit začátek dne, už se nemusíte bát vykročit s úsměvem.

Pexels / Pixabay

Probuzení kapkami vody

Všechny určitě známe poučku, kterou nám říkaly už babičky. Tvrdily, že nejlépe člověka probudí studená voda. To ovšem není tak úplně pravda. Ačkoliv nás takový šok na obličeji hned po ránu pořádně probere, tak celkovému stavu pleti určitě nepřidá. Póry a všechny nečistoty, které se na pleti během noci přichytily, mají tendenci se při styku s ledovou vodou stáhnout a uzavřít se, což není prospěšné. Naopak, mytí obličeje teplou vodou bude příjemnější jak vám, tak i vaší tváři, která se krásně prokrví a zlehka probudí, a lépe bude připravena na pořádnou péči.

Čištění micelární vodou

Ranní vyčištění pleti je nedílnou součástí celé naší beauty rutiny. Mělo by ovšem začínat micelární vodou? Název samotného produktu pochází od jeho nejpodstatnější složky – micely. Chemicky vytvořené částice, které by měly dát naší pleti to, co my požadujeme. To ovšem není vůbec pravda. Jedná se o agresivní, tvrdé a velice nepříjemné částice celého produktu. Náš obličej dostane nepříjemnou a nečekanou ranní vzpruhu, protože celá voda má funkci jako kartáč, který rozedře naši pleť a ta se pak stává podrážděnější a citlivější. To později vede k mnohem větším problémům, které se nejvíce projevují na vzhledu. Mnohem přínosnější pro ranní očistu je tedy pleťové mléko, které nejen že jemně vyčistí všechny nečistoty, ale navíc i hydratuje, a tak pleť připraví na celý líčící proces.

Pocit svěžesti

Každá se cítíme jistěji, když víme, že jsme použily něco, co každému hned zavoní a pro případ potřeby skryje nepříjemné zápachy z pocení a stresu. Ne vždy je ale vše co používáme tak dobré pro naše tělo. Antiperspiranty a deodoranty jsou dva odlišné produkty. Antiperspirant by nejen že měl zabraňovat pachu, ale oproti deodorantu by tomuto tělnímu jevu měl i zabraňovat. To bohužel dělá ve větší míře než bychom chtěly. Jeho částice, jako jsou parabeny a hlinité soli se dostávají do styku s naší kůží a pronikají pod ni. To může mít velmi negativní účinky na naše zdraví. Nejlepší je tedy používat tyto výrobky na oblečení, anebo si raději ráno dát svěží sprchu.

Post Author: Hedy