Do léta s kvalitní obuví pro své zdraví

rejnokobuvDobrá a kvalitní obuv by měla být základem pro naše nohy již od nejútlejšího dětství. Nejde jen o to, aby se nám chodilo dobře, ale jde i o celkový vývoj klenby nohy a zamezení vzniku tzv. plochých nohou. Je nutné si uvědomit, že nekvalitní obuv může způsobit nejen bolesti nohou, ale i problémy s páteří nebo bolesti zad. A u letní obuvi bychom na kvalitu měli hledět maximálně.

Léto je rizikové období

Správná volba obuvi je důležitá po celý rok, ovšem v létě bychom měli být zvláště opatrní. Letní obuv je totiž rizikovější. Je to především tím, že často nosíme různé žabky, pantofle, plážovou obuv nebo nevhodné pantofle. Ty jsou často velmi ploché a noha doslova trpí. Proto by takovou obuv neměli určitě nosit děti, ani lidé náchylnější na problémy s klenbou nohy.

rejnokobuv-2Pokud si i přes to nemůžeme odpustit oblíbené letní boty, je dobré preferovat vybrané značky nebo i zkusit různé alternativní druhy bot. Například než celé léto nosit jen jedny pantofle, je vhodné boty střídat za botasky, letní kozačky či různé druhy sandálů a zdravotnické obuvi. Noha si tak nenavykne jen na jeden druh obuvi.

Značka jako záruka kvality? Většinou ano

Nákup obuvi vak lze ještě zkusit podle určité preference známých značek. Právě značková obuv může být leckdy kvalitnější a splňovat podmínky pro zdravé nošení. Skvělými a kvalitními výrobci jsou například značky Rieker nebo Geox. Navíc časté slevy, jako je výprodej Rieker nebo sezónní slevy pak ceny značkových bot značně snižují. Dále bychom si mohli uvést ještě obuv Rejnok.

Letní obuv je sezónní obuv a je nutno myslet i na nějakou pravidelnou údržbu. U botasek se hodí jistě impregnace proti vlhkosti. A to i u dámských letních kozaček či jiných bot ze savých materiálů. Dále je nutno se vyvarovat přímému slunečnímu záření po dlouhou dobu, jelikož by se některé měkké materiály mohly poškodit.

Post Author: admin