Vyčištění notebooku je čas od času nutné

Asi každý z nás to zná, že jeho notebook je občas špinavý a zanesený. Někdo z nás nad ním jí, někdo pije a tak je to i na notebooku znát. Špíně se však nevyhnete ani tehdy, když se jídlu u notebooku vyhýbáte. Prach a nečistoty se na klávesnici drží.

Goumbik / Pixabay

Někdy stačí, že máme špinavé ruce a klávesnice je v tu ránu taktéž zaneřáděná. Jak umýt notebook? Rozhodně nepoužívejte vodu. Maximálně vlhčený ubrousek, kterým velmi jemně otřeme špinavá místa. Na monitor stačí suchá utěrka z mikrovlákna.

Na klávesnici existuje speciální malý vysavač, který jemným tlakem odstraní nečistoty, které se v klávesnici usazují. Je to vynikající pomocník, který klávesnici vyčistí bez toho, aby jí poškodil. Rozhodně se vyhněte používání klasického vysavače na klávesnici.

Mohlo by se vám stát, že spolu s prachem, vysaje také některou z vašich kláves. Nenechávejte zbytečně notebook otevřený, pokud na něm nepracujte, ale snažte se jej co nejvíce zavírat a chránit tak před zbytečnými nečistotami, které by se do notebooku mohly dostat. Otevřený by měl být jen tehdy, když jste na internetu, nebo něco tvoříte, příp. si čtete některou oblíbenou e-book.

Nebuďte ke svému notebooku lhostejní, protože on vám slouží opravdu dobře. Představte si, že byste jej neměli. Notebook pro vás představuje každodenní činnost, proto mu oplácejte tím, že se o něj budete dobře starat a udržovat jej v čistotě.

Klávesnici čistěte pouze tehdy, je-li váš notebook vypnutý, abyste se nedostali do situace, kdy si nechtěným stlačením několika tlačítek najednou s notebookem cokoliv vyvedete a předěláte nechtěně jeho nastavení, u kterého si nebudete vědět rady jak je vrátit do původního stavu.

Post Author: Hedy