Víte, jak na vymalování obývacího pokoje?

Každý sní po krásném a útulném domovu. A harmonii vaši domácnosti hodně ovlivní nejen krb, koberce, obrazy, dekorace…, ale i výmalba, proto bychom si každou změnu výmalby měli promyslet. Pravdou je, že můžeme zkusit experimentovat, protože barvu lze vždy přetřít jinou.

laurenzeiner / Pixabay

Jak mám s výmalbou začít?

Jako první věc, která by nás měla zajímat při otázce, jak vymalovat obývací pokoj je barva. A nejspíše je to i to nejdůležitější, protože barva může úplně změnit celou atmosféru. Pokud jde o barvu, mnoho lidí si vybírá takovou, kterou má nejraději. Avšak ne vždy to je ta vhodná barva, protože záleží na tom, jak je váš obývací pokoj veliký, prosvětlený a podobně. Pokud máte maličký obývák bez denního světla, tak je lepší zvolit světlé barvy, které vaši místnost pěkně rozjasní. A lidé, kteří mají krásnou velkou místnost s velkými okny, kde celý den svítí sluníčko, si mohou dovolit i tmavší barvy.

Jaká barva je ta pravá?

Někdo se při malování obývacího pokoje řídí trendy. Tak jako se mění móda v oblečení, tak se mění i móda barevnosti místnosti. Byla doba, kdy velkým trendem byly příjemné pastelové barvy. Avšak teď jsou v módě spíše barvy přírody, jako je hnědá připomínající dřevo či zelené, která je symbolem trávy, lesů ale také béžová a žlutá, kterou nikdy nic nezkazíte.

Co musím před malováním udělat?

Mnohdy není jednoduché zjistit, jak vymalovat obývací pokoj, zejména pro lidi, kteří malují poprvé. Neví si rady, co musí udělat před výmalbou a podobně. Samozřejmě, že záleží na tom, zda jde o novostavbu a první výmalbu anebo budete malovat již vymalovanou místnost. Pokud jde o novou stavbu, tak můžete vzít barvu a začít, protože nemusíte nic jiného dělat. A pokud jde o obývací pokoj, který už máte zútulněný, tak samozřejmě, že musíte odnést nábytek anebo jej zakrýt plachtami či papírem a také můžete použít pásku, kterou si oblepíte okna či lišty a podobně. Pokud jste měli v místnosti nějaký obrázek, tak byste nejprve měli zadělat díry sádrou a až potom začít malovat.

Výmalba aneb Malíř

Někteří si nejsou jistý svou práci a mají strach, že si nevěděli rady s tím, jak vymalovat obývací pokoj, tak si raději nechají pokoj vymalovat odborníkem a zavolají si malíře. Samozřejmě, že pokud malujete poprvé a nejste si jistí, tak je to lepší, avšak také dražší. A pravdou je, že i vy se to někde musíte naučit.

Výmalba obývacího pokoje je důležitá věc, proto bychom se měli předem dobře rozmyslet, jakou barvu zvolíme, avšak samotné malování není taková věda, přesto existují lidé, kteří si raději nechají vymalovat od odborníka.

Post Author: Hedy

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>